LegacyCollector

Home | Legacy Firefox Extensions | Content Policy | Contact

U.S.T.A. Dolandırıcılık Engelleme Eklentisi

Author(s):USTA Dolandırıcılık Engelleme Eklentisi

USTA Dolandırıcılık Engelleme Eklentisi; Türkiye’nin öncü güvenlik firması INTELRAD tarafından geliştirilmiştir. Bu dolandırıcılık engelleme servisi; T.C. vatandaşlarının kredi kartı ve özlük bilgilerini ele geçirmek üzere tasarlanan sahte web adreslerine giren kullanıcıları uyaracak ve bu sitelere erişilmesini engelleyecek şekilde tasarlanmıştır.

Oltalama (phishing) siteleri adı verilen dolandırıcılık teşebbüsleri; çoğu zaman ülkemizdeki bankaların, telekomünikasyon operatörlerinin ve enerji şirketleri gibi çevrimiçi fatura ödeme opsiyonu sunan kurumların web adreslerini taklit ederek, ziyaret eden kişilerin kredi kartı ve kimlik bilgilerini ele geçirmek üzere geliştirilen sahte adreslerdir.

Ülkemizdeki bir çok banka ve telekomünikasyon kurumu tarafından tercih edilen U.S.T.A. (Ulusal Siber Tehdit Ağı) Platformu ile entegre bir yapıya sahip USTA Dolandırıcılık Engelleme Eklentisi; tamamen son kullanıcıları hedef alan siber-dolandırıcılık odaklı web sitelerini engeller.

Kullanıcıların web tarayıcılarındaki hiçbir ziyaret bilgisi ve trafiğini, eklentiyi geliştiren INTELRAD dahil olmak üzere hiçbir üçüncü partiye aktarmayan bu eklenti, kullanıcı gizliliğine tamamen saygılıdır.

Download files:

usta-dolandiricilik-engelleme-1.1.1.1-signed.1-signed.xpi
This page is part of the LegacyCollector website.
Disclaimer: All material on this site is property of their respective owners and available under
open licenses to the best of our knowledge. If you are an author and would like anything removed,
then please write an e-mail to legacy [at] collector dot org.